X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Dora Bondy

Česká zpěvačka a skladatelka, která žije střídavě v ČR a Brazílii. V Praze navštěvuje hodiny klasického zpěvu u prof. Heleny Malíkové a studuje a Právnickou fakultu UK. Dora Bondy není na hudební scéně žádným nováčkem a její silný nakřáplý hlas můžete slyšet hned v několika kapelách. Svou kariéru začala v seskupení Maleedivy, od roku 2008 vystupuje s reggae kapelou Larika, se kterou v roce 2012 odehrála turné v Brazílii. Od roku 2013 zpívá se znovuobnovenou formací z 90.let Forbidden Fruit.

V současnosti se hojně věnuje projektu Dora Bondy&the Bondages, který založila v roce 2013. Dora ve své hudbě kombinuje prvky latinskoamerické hudby, reggae, soulu a jazzu. Spolupracovala s hudebníky Danim Robinsonem, Geoffem Tysonem, Lushianem Larroa a dalšími zvučnými jmény. Při jejích vystoupeních s USB můžete naplno ochutnat její živelnost a cit pro hudbu.

Kromě zmíněných hudebních projektů se věnuje profesionální skladbě včetně psaní textů. Její debutová deska s názvem Fool Moon vyšla v roce 2019.

Další muzikanti

© 2022 Universal Swing Brothers