X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Zdeněk Kobylka Vymlátil

Famózní bubeník, který od roku 1991 hrál 9 let s undergroundovou alternativní skupinou Zabloudil, většinou plně improvizované skladby, tedy ideální průprava pro dnešní čtyřhodinové sety s DJs a dalšími kapelami. Zabloudil vydali dvě „velké“ desky, jedno EP a jedno split-EP s kanadskou skupinou Mexican Power Authority. Zabloudil koncertovali po celé Evropě (Slovensko, Polsko, Německo, Belgie, Švýcarsko, Slovinsko, Itálie, Lotyšsko, Finsko, Švédsko), několikrát vystupovali na festivalu Alternativa. V letech 2014-15 se po 16 letech uskutečnilo několik reunion koncertů Zabloudil ve velké sestavě. 

S taneční scénou se Kobylka „potkal“ v roce 1996 na Pall Mall Party v olomouckém S-Klubu a už v éře klubu Barumba začal od r. 2000 s DJ Allekim bubnovat do techno music. Spojení hry z gramofonů a živých bicích bylo v technu nejen u nás ojedinělou záležitostí a oba už dokázali roztančit nejeden klub či halu (slyšet jste je mohli i na brněnské Apokalypse). Významná vystoupení: Apokalypsa (Brno), Impact (Olomouc), Revolution (Olomouc) nebo Technostars (Zlín).

Další kapitola se začala psát v červnu 2010, kdy jej DJ Marcus Cooper přesvědčil na společné hraní v tech-house & progressive stylu. Za pět let stihli odehrát sety v českých a slovenských klubech Metro Zlín, Matrix Prievidza, CCX Nové Zámky, Dopler Bratislava, Belmondo Olomouc a vystoupit na festivalech Trnkobraní, Beats For Love, Pleasure Island, Free Summer (SK), Euphoria (SK), Oxygen (SK), XXL Fest (SK) s takovými světovými hvězdami jako jsou Hardwell, Dash Berlin, PHNTM nebo Bryan Cox.

V roce 2011 rozšiřuje Kobylka svou spolupráci také v oblasti drum’n’bassu a podobných stylů – díky společným setům s DJ Wychitawacsem a především Jungling Jayem a vzniká projekt THE JAYKOBS. THE JAYKOBS se pro Kobylku stal tím hlavním, protože tady našel tu pravou živelnost taneční muziky – živé bicí přidaly do drum’n’bassu, jungle a liquidu ještě více dynamiky a naléhavosti, o čemž se mohli přesvědčit návštěvníci festivalů Studnice, Port Of Beat, Free Culture Festival nebo Tankodrum, stejně tak i party sérií Smash The Disco! (Vsetín), Skank! (Cross Praha), Trylobeat (Zlín), BurningBeats (Brno), Basstards (Prostějov) nebo Drumland (Valašské Klobouky). THE JAYKOBS chtějí jít dál cestou dalších kooperací s živými muzikanty, zpěváky a performery. Zkouší také mix rovných beatů se zlámanou rytmikou, aby bylo dosaženo co největší rozmanitosti a překvapivosti improvizovaných setů.

Od roku 2014 se přidává jako host do sestavy electroswingových Universal Swing Brothers a spolupracuje s dalšími skupinami a djs: The Jaykobs, Zabloudil, Capella, Alleki (techno), Marcus Copper (tech-house), Arra, Gotia (drum’n’bass), Ondrash (breakbeat).

Další muzikanti

© 2022 Universal Swing Brothers