X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Lucia Priester

Houslistka a zpěvačka, známá především z kapely The Priester Sisters, která na vlně swingu a elektroswingu získala ocenění „Zlatý Gunár 2015“ za nejlepší performanci festivalu Kremnické Gagy. Kapela úspěšně koncertuje na domácí i zahraniční scéně, vystupovala na českém turné s Ústřední Hudbou Armády České republiky a v současné době také spolupracuje s oblíbenou německou gypsybalkan swingovou kapelou Django Lassi. Záběr Lucie jako houslistky je velmi široký, bohaté hudební zkušenosti jí dávají možnost přirozeně se pohybovat v mnoha žánrech od folklóru, přes jazz, swing, balkán až po rock či vážnou hudbu. Díky své improvizační obratnosti, osobitému projevu a živelnou gypsy povahou se každé její vystoupení stává ojedinělým hudebním zážitkem.

Spolupracuje s osobnostmi a kapelami současné hudební scény, např. Štěpán Markovič, Top Dream Company, v letech 2014-2016 s disko-balkánskou kapelou Circus Problem, kde se také aranžérsky podílela při tvorbě jejich druhé desky „Inner Fools“ a později s kapelou Circus Brothers. S USB – Universal Swing Brother vystupuje jako zpěvačka a houslistka a momentálně se podílí na tvorbě jejich vlastních písní a textů na první CD. Sólově vystupovala např. na předávání cen Thálie 2016. Můžete ji vidět i v televizní pohádce „Slíbená princezna“ jako jednu z princezen, samozřejmě tu s houslemi, ke které natočila sólový soundtrack. Dále působí v nové cirkusovo-divadelní show „Younak“, unikátně spojující prvky folklóru, tradičního tance, neverbálního divadla a hudebně mixující prvky tradiční lidové hudby a improvizace s moderní scénickou hudbou. Je navíc vyhledávanou studiovou hráčkou, natočila řadu CD pro filmy, různé skladatele či kapely, soundtrack k filmu „Intimity“, pro Český rozhlas či pro studio Fontána.

V minulosti byla členkou psychotic-progressive rockové kapely Tritonus Priest, unikátně spojující prvky zmíněné v názvu s prvky vážné, elektronické a art-rockové hudby. Jako její členka vystoupila s Michalem Pavlíčkem na jeho symfonickém rockování, zaznamenaném Českou televizí, či hostovala např. na CD „Tabula Rasa“ básníka Milana Prince. Zkušenosti získávala již během studia vážné hudby na HAMU, jazzu a improvizace na KJJ, stipendijními programy v Americe a Rakousku, pak četným koncertováním v České filharmonii po největších sálech Ameriky a Japonska, či jako sólistka nebo členka komorních ansámblů na evropských i amerických pódiích.

Další muzikanti

© 2022 Universal Swing Brothers