X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Rich.FD

Během tříletého studia na Konzervatoři Jaroslava Ježka krátce působil ve funk-acid-jazzové formaci United Heads. Po jejím rozštěpení se stal na několik let členem tehdy breakbeatové & dnb kapely Skyline, se kterými natočil úspěšné album Riders in the Store. V roce 2002 Skyline zaznamenali do té doby největší úspěch svou účastí na festivalu Creamfields, který do Čech přivezl hvězdy typu DJ Shadow, Layo and Bushwacka a poprvé také legendární Underworld. 

Od roku 2000 vedle spolupráce se Skyline začíná vystupovat s pražskými DJs, zejména s femme fatale české klubové scény Babe LN, dále pak DJ Bradym a breakbeatovým DJ Voitou. 

Po několikaleté odmlce se po návratu ze zahraničí stává znovu členem obnovených United Heads. Jejich album Pants Down! z roku 2012 se ubírá více funk-­rockovým směrem odkazujícím k úplným začátkům jednotlivých členů ve formacích inspirovaných hudbou 60-­tých a 70-tých let.

Kromě United Heads je Rich.FD také součástí tříčlenné sestavy Hi5Live, která vznikla teprve v roce 2012 a v září téhož roku se objevila také v živém setu pořadu Estereo Martina Mikuláše na Radiu1. Mezi Djs, se kterými momentálně vystupuje, patří Loopin, Sunpaja, MGL, Miora, Twin, Fremeni, Thomas Carter, M­Sonic, Endrix, Perkelnik a také další live perfomers jako Bongoman Rafael, Dunstan Drummer, Joe Harper, Papa Kudol a další. 

V poslední době pak nejčastěji působí v projektu USB – Universal Swing Brothers, jehož duchovním otcem je zkušený DJ MGL, který si touto formací naplňuje svou představu kombinace elektroswingu, funky a house music s různými hráčsky i žánrově rozdílnými interprety, mezi jejichž stálice patří zejména trumpetista a vynikající MC Dave Trumpeteer. Při svých vystoupeních používá kromě saxofonu také melodiku – ­dechový klávesový nástroj oblíbený zejména v dub a reggae music. Oba nástroje pak kombinuje s analogovým delayem, který umožňuje do stávajících tracků dotvářet další smyčky a stopy spolu s improvizacemi převážně ve stylu funky.

Další muzikanti

© 2022 Universal Swing Brothers