X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Universal Swing Brothers - Kapela

Dave Trumpeteer

Je nepřehlédnutelná postava mezi českými MCs, která z řady vystupuje svou obrovskou muzikálností, citem pro rytmus a typickým projevem na pódiu. Není u nás, ba dokonce i ve světě, příliš mnoho MCs, kteří vědí, kdy mlčet a kdy naopak správně zasáhnout do dění na party. On je jedním z těch, který to dělá velmi dobře a své publikum si tak umí během pár minut dokonale podmanit. Když k jeho charakteristickému vokálu přidáme ještě jeho neustále zdokonalující se živou hru na trumpetu, není pak pochyb, že před vámi stojí jeden z nejoriginálnějších MCs, kterého může současná scéna nabídnout.

První zkušenosti začal sbírat už v roce 2006. To jako člen Tuzzex sound systemu, který v roce 2007 opustil a až od roku 2010 se ustájil ve společnosti Basetix Unity. Od roku 2012 příležitostně vystupuje se známou českou kapelou Le Pneumatiq a velké úspěchy sbírá se svým novým electroswingovým projektem Universal Swing Brothers.

MC Dave se na hudební scéně pohybuje již od roku 2006, kdy se stal jedním z nově přibraných členů kapely Basta Fidel. Hned na začátku svého působení v této kapele se podílel na vydání jejich desce Plezír, za kterou Basta Fidel získal nominaci na žánrovou cenu Anděl 2006. Jako MC dosáhl nejvyššího ocenění během svého působení v Basetix unity a to 3. místo v Drumandbass Awards v kategorii MC roku. Široký hudební záběr a umění improvizace . Se svou trumpetou doprovázel spousty známých a výborných DJs (Raggamuffin Whiteman, Aphrodite, Nuz D, P.No, JD Bass, Mikkim…). Dave Trumpeteer spojuje originálním a nezaměnitelným způsobem elektronickou hudbu s živým nástrojem a zpěvem. I to je jedním z důvodů, pravidelným hostem na většině velkých festivalů u nás.Pravidelně také vystupuje v čele průvodu MMM pořádaný Legalizaci.cz, jenž je součástí celosvětové kampaně Million (též Global) Marihuana March. V současné době vystupuje převážně po boku Mikkima, se kterým hraje nejen v Praze, ale i Německu, Maďarsku nebo na Slovensku. Spolu s DJ MGL vytvořil electroswingový projekt USB – Universal Swing Brothers, kdy Dave jako hlavní vokalista a trumpetista doprovází DJ. Výsledkem je show, která pohltí všechny bez rozdílu věku.

Další muzikanti

internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Chyba]]> 500