X
X
<span id="back-to-top-inner"></span>

Bohdan Jew-Box Skibinsky

Bohdan Jew-Box Skibinsky se narodil v roce 1982 v západní Ukrajině ve městě Strij poblíž Lvova. Ve svých 8 letech začal hrát na zobcovou flétnu. Po dvou letech nachází lásku v klarinetu, který se mu stal osudným. Od roku 1997 – 2001 studuje na konzervatoři Vasyla Bravinského ve Lvově. Během studií se stává členem několika orchestrů. Po úspěšném dokončení pokračuje na Akademii múzických umění Mikoly Lysenka ve Lvově (2001-2006). Po absolvování akademie působí 2 roky ve Lvovské filharmonii.

V roce 2008 se stěhuje s rodinou do Prahy. Zhruba 3 roky se věnuje reklamní činnosti, avšak stále udržuje kontakt s klarinetem a snaží se objevovat nové žánry, najít si kamarády a budoucí spoluhráče. To se mu nakonec povede. Poznává se s několika Djs a otevírá se jeho nová kapitola elektronických žánrů (drum’n ‘bass, jungle, house, techno a electroswing). Zdaleka ho to nenaplňuje, jelikož srdcem je přeci jen klasik a preferuje živé hraní. V roce 2011 se stává členem pražské multižánrové kapely Praguematique. O rok později kapelu opouští a stává se stálým členem balkánskych kapel Circus Problem. Bohdan je otevřen skoro všem hudebním žánrům, co na světě vznikly a nebo vznikají. Procestoval Evropu v autě s klezmer kapelou de Šenster Gob.

Stále spolupracuje s Djs a momentálně zakládá dva hudbení projekty. Jeden se týká brazilské tradiční hudby a tím druhým je autorský projekt, který se opírá, víceméně, o kombinaci elektronické hudby a world music. Ve zbylém času můžete Bohdana potkat na ulici nebo ve Vzorkovně, jak jinak než-li s klarinetem.

Další muzikanti

© 2022 Universal Swing Brothers