ZDENĚK KOBYLKA VYMLÁTIL | UNIVERSAL SWING BROTHERS
www.universalswingbrothers.com

ZDENĚK KOBYLKA VYMLÁTIL


KOBYLKA In 2000 he started with Alleki as the first in Czech republic to join DJs and live drums. Since then, his live improvisations have been accompanied by many DJs and projects in a wide range of dance music from electroswing to house, drum’n’bass or breakbeat – including on festivals and big parties like Let It Roll, Air Festival, Rock for Churchill, Apokalypsa, Beats For Love or Mácháč. He is still experimenting with the sound and has recently combined acoustic drums with electronic and samplers.

 

Další kapitola se začala psát v červnu 2010, kdy jej DJ Marcus Cooper přesvědčil na společné hraní v tech-house & progressive stylu. Za pět let stihli odehrát sety v českých a slovenských klubech Metro Zlín, Matrix Prievidza, CCX Nové Zámky, Dopler Bratislava, Belmondo Olomouc a vystoupit na festivalech Trnkobraní, Beats For Love, Pleasure Island, Free Summer (SK), Euphoria (SK), Oxygen (SK), XXL Fest (SK) s takovými světovými hvězdami jako jsou Hardwell, Dash Berlin, PHNTM nebo Bryan Cox.

V roce 2011 rozšiřuje Kobylka svou spolupráci také v oblasti drum’n’bassu a podobných stylů – díky společným setům s DJ Wychitawacsem a především Jungling Jayem a vzniká projekt THE JAYKOBS. THE JAYKOBS se pro Kobylku stal tím hlavním, protože tady našel tu pravou živelnost taneční muziky – živé bicí přidaly do drum’n’bassu, jungle a liquidu ještě více dynamiky a naléhavosti, o čemž se mohli přesvědčit návštěvníci festivalů Studnice, Port Of Beat, Free Culture Festival nebo Tankodrum, stejně tak i party sérií Smash The Disco! (Vsetín), Skank! (Cross Praha), Trylobeat (Zlín), BurningBeats (Brno), Basstards (Prostějov) nebo Drumland (Valašské Klobouky). THE JAYKOBS chtějí jít dál cestou dalších kooperací s živými muzikanty, zpěváky a performery. Zkouší také mix rovných beatů se zlámanou rytmikou, aby bylo dosaženo co největší rozmanitosti a překvapivosti improvizovaných setů.

Od roku 2014 se přidává jako host do sestavy electroswingových Universal Swing Brothers a spolupracuje s dalšími skupinami a djs: The Jaykobs, Zabloudil, Capella, Alleki (techno), Marcus Copper (tech-house), Arra, Gotia (drum’n’bass), Ondrash (breakbeat).